9 Kasım 2011 Çarşamba

Neden Dümdüz Tabletler? Başka Geometri Olamaz Mı? Ben Yaptım Oldu.   Teknoloji geliştikçe, yapılabilirlik arttıkça ürünlerin formları da değişime uğruyor. Gerek yazılımların gelişimi gerek üretim teknolojileri bu gelişime öncülük ediyor. Ancak akıllı telefon ve tabletler yazılım olarak akıllı, ancak görünüş olarak gittikçe düzleşmeye ve özensiz geometrik formlara bürünmeye başlıyor. Anladığım kadarıyla yazılımı mükemmel olan, her şeyi en hızlı şekilde yapan telefonların ya da tabletlerin şeklinin ne olacağı önemli değil. Bu düşüncem hem hem alıcı hem de satıcı için geçerlidir. 


  Tablet piyasası daha düşüncelerde bile yokken sadece cep telefonu olan zamanlarda tasarımları ile bizim kimliğimizi bile değiştiren telefonlar vardı. Nokia 7110 ile Matrix' teki Morpheus, Motorola Startac ile ajan gibi kılıklara bile büründüğümüzü düşündüğümüz olmuştur.


  Ancak ürünün tasarımının da çok önemli olduğunun  bilincinde olan markalar yok değil tabiki.
Porsche Design P'9981 BlackBerry akıllı telefon, paslanmaz çelik çerçevesi, el yapımı deri arka kapağı, oymalı QWERTY klavyesi ile en kaliteli ve seçkin malzemeler kullanılarak üretilmiş


  Bu konuda amatör olarak yaptığım bir çalışmayı sunmak isterim.  
0 yorum:

Yorum Gönder

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More